BALIK ve MEZELERİ

Mersin’de doğmuş İstanbul’da yaşayan bir şef olarak üç tarafı denizlerle çevrili ülkem için balığın önemini ne kadar anlatsam az. Bu mesleğe başladıktan sonra balık çeşitleri, balık takvimi ve balık pişirme yöntemleri hakkında daha da bilinçlendim.

Türkiye coğrafyası bir balık cenneti ama bizim mutfağımızda balık hak ettiği yeri bulmuyor maalesef. Ben özellikle oltayla tutulan balıklardan yemek yapmayı çok seviyorum.

Mevsimine göre balık seçmek, balığı en uygun teknikle pişirmek ve sofraları mükemmel balık lezzetleriyle donatmak büyük bir nimet.

Eylül başında İstanbul’da balık yasağı biter ve sofralar balık yemekleriyle şenlenir. Sonbaharda İstanbul’da barbunya, tekir ve lüfer yenir. Aralık ayı uskumrunun en lezzetli olduğu aydır. Ocak ayında hamsi, palamut ve mezgit çok lezzetli olur. Şubat ayı kalkanın ve levreğin en iyi olduğu aydır. Mart ve Nisan aylarında gümüş balığının lezzetine doyum olmaz.

Bu atölyede çeşitli balık pişirme tekniklerini, İstanbul’da balık mevsimlerini ve mükemmel balık mezeleri  hazırlamayı anlatıyorum.

Atölye Konuları

 • Balık mevsimi ne zamandır?
 • Mevsimine göre hangi balıkları yemeliyiz?
 • Haftada ne kadar balık tüketmeliyiz? Bu mevsimdeki balıklar nelerdir?
 • Balık nasıl pişirilir? 
 • Izgara, tava, sote, marine balık yemekleri?
 • Atölye tarihinde İstanbul’da avlanan belli başlı balıkların yapımı
 • Balık eşlikçileri ve balık sosları nelerdir?
 • Sos tartar nasıl yapılır?
 • Beyaz balık sosu nasıl yapılır? 
 • Hamsi turşusu
 • Levrek marine 
 • Deniz börülcesi 
 • Soğuk patates salatası 
 • Naneli Bezelye püresi 

Fotoğraf Galerisi

.

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri