SAKATATLAR

Ben çocukluğumdan beri sakatat çok severim. Acaba neden diye uzun süre bunu düşündüğümde bugün anlıyorum. Çocukluk yıllarımda, et ve tavuk pahalı olduğu için, annem bize protein yedirmek için tavuk sakatatları alırmış. O yıllardan kalma bir ağız tadı olarak ben bugün hala yürek taşlık kavurmayı çok severim.Hatta tavuktan daha çok severim.

Benzer hikayelerden biri daha: Ben 30 lu yaşlarıma kadar hiç ciğer sevmedim ve yemedim. Ama bir  gün  bir seyahatim sırasında Egeli bir aşçının yaptığı bir “kuzu ciğer” tattım. Sonraları o yediğim lezzeti yorumladım ve bugün “kuzu ciğer” benim imza yemeklerimden biri oldu. O gün bugündür bu yemek benim en sevdiklerim listesinde en üst sıralarda. 

Bugünkü aklımla değerlendirdiğimde sakatat denen etlerin çok yüksek lezzete sahip olduğunu hatta umami tatlara ne kadar benzediğini fark ediyorum. 

Bu atölyede sakatat yapma teknik ve tariflerini; bunlara en uyumlu eşlikçilerin neler olduğunu anlatacağım. 

Atölye Konuları

  • Soteleme tekniği

Kuzu ciğer à la şerife

Kırmızı soğan Turşusu ve soğan çıtırı

Maydanozlu sumaklı salata 

  • Haşlama tekniği

Dana dil

Elma marmelatlı mayonez

Bamya turşusu 

  • Kavurma tekniği

Yürek taşlık 

Karamelize soğan

Maydonoz sos

  • Pate (ezme) tekniği

Kaz ördek ciğeri pate 

Nar ekşili İncir çektirmesi 

Izgara tekniği

Mantarlı tuz

Kuzu kokoreç halka

Biber turşusu

Fotoğraf Galerisi

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri