PİRİNÇ (ONLINE)

Paylaş:

Pilav bir aşçının el maharetinin en önemli göstergesidir. Eskiden Türkiye’de usta aşçılar çırak seçerken aşçı adaylarına pilav yaptırırlar ve bu zorlu sınavı geçenlere yanlarında çalışma imkânı verirlerdi. Gerçekten iyi pilav yapmak bir aşçının el maharetinin ve konuya ne kadar hâkim olduğunun en önemli göstergesidir. Çünkü iyi pilav yapmak için hem kullanacağınız pirince hem tekniğe hem de tarife hâkim olmanız gerekir.

Bu atölyede Osmancık, Baldo, Kırık, Basmati, Kırmızı Çizgili, Kepekli, Siyah pirinç çeşitlerini ve bu pirinçlerin hangi pilavlarda kullanıldığını anlatacağım. 

Ama bundan daha önemlisi pilav yaparken kullandığımız Kavurma, Salma, Haşlama, Risotto tekniklerini ve tariflerini anlatacağım.

Bu atölyeye katıldıktan sonra siz de mükemmel pilav yapmanın sırlarını öğreneceksiniz.

Pirinç Atölyesi Konu Başlıkları

  • Türkiye’de üretilen ve dünyada kullanılan pirinç çeşitleri 
  • Baldo, Osmancık, kepekli pirinç, kırmızı yazılı pirinç, risotto pirinci, sushi pirinci, kırık pirinç tanıtımı ve kullanım alanları
  • Kısa taneli – uzun taneli pirinçler tanıtımı ve kullanım alanları
  • Salma, kavurma, haşlama (sirkeli), risotto tekniği ile pilav yapma teknikleri
  • Baldo ve Osmancık pirinçleri kullanarak, kavurma tekniği ile Türk pilavı yapmak
  • Basmati ve Yasemin pirinçleri kullanarak, zerdeçallı, karabiberli, üzümlü salma tekniği ile pilav yapmak
  • Arborio (kırık pirinç) kullanarak mantarlı risotto yapmak 
  • Yasak pirinç (siyah pirinç) kullanarak pilav yapmak 
  • Kırmızı yazılı pirinç ile zeytinyağlı iç pilav yapmak 
  • Soğuk pilav, balık pilavı yapmak 

Fotoğraf Galerisi

ATÖLYE TAKVİMİ
TARİHATÖLYE
23 Ocak 2021 CumartesiZEYTİNYAĞLILAR KIŞ (ONLINE)
27 Ocak 2021 ÇarşambaYENİ NESİL İÇECEKLER (ONLINE)
30 Ocak 2021 CumartesiPİRİNÇ (ONLINE)

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV dahil 750 TL’dir.

Evimde düzenlediğim atölye fiyatı KDV dahil 1500 TL’dir

Online atölyeye katılmak için Garanti Bankası Acarkent  şubesi IBAN TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 numarasına 750 TL yatırmanız ve açıklama kısmına katılmak istediğiniz atölye tarihini ve telefon numaranızı (0 5xx xxx xx xx) yazıp dekontu bana Instagram’dan doğrudan mesaj olarak atmanız yeterlidir.

Telefonunuza veya bilgisayarınıza Zoom uygulamasını indirin.

Size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölyeye katılın.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım.

Saat 16.00’ya kadar anlatımı bitirip, son bir saatte ise sorularınızı cevaplayacağım.
Atölye 17.00’de bitecek.

Katılım ücreti ve iade koşulları nedir?

Atölye katılım ücreti Online atölyeler için KDV dahil 750 TL, evimde düzenlediğim atölyeler için KDV dahil 1500 TL’dir. Faturanızı size atölyeden sonra email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz lütfen bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atın.

Bankaya katılım ücretini yatırdığınızı bana bildirmenizden sonra her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. Eğer kayıtlara kapanmış bir atölyeye katılmak için banka hesabıma para gönderirseniz size paranızı hemen iade ederim.

Evimde düzenlediğim atölyeler için ulaşım bilgisi

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Katılımınız kesinleştikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. KDV dahil fiyatı 18000TL.  Güncel temalardan birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Atölyeler

Mutfak Teknikleri