PİRİNÇ

Pilav bir aşçının el maharetinin en önemli göstergesidir. Eskiden Türkiye’de usta aşçılar çırak seçerken aşçı adaylarına pilav yaptırırlar ve bu zorlu sınavı geçenlere yanlarında çalışma imkânı verirlerdi. Gerçekten iyi pilav yapmak bir aşçının el maharetinin ve konuya ne kadar hâkim olduğunun en önemli göstergesidir. Çünkü iyi pilav yapmak için hem kullanacağınız pirince hem tekniğe hem de tarife hâkim olmanız gerekir.

Bu atölyede Osmancık, Baldo, Kırık, Basmati, Kırmızı Çizgili, Kepekli, Siyah pirinç çeşitlerini ve bu pirinçlerin hangi pilavlarda kullanıldığını anlatacağım. 

Ama bundan daha önemlisi pilav yaparken kullandığımız Kavurma, Salma, Haşlama, Risotto tekniklerini ve tariflerini anlatacağım.

Bu atölyeye katıldıktan sonra siz de mükemmel pilav yapmanın sırlarını öğreneceksiniz.

Pirinç Atölyesi Konu Başlıkları

  • Türkiye’de üretilen ve dünyada kullanılan pirinç çeşitleri 
  • Baldo, Osmancık, kepekli pirinç, kırmızı yazılı pirinç, risotto pirinci, sushi pirinci, kırık pirinç tanıtımı ve kullanım alanları
  • Kısa taneli – uzun taneli pirinçler tanıtımı ve kullanım alanları
  • Salma, kavurma, haşlama (sirkeli), risotto tekniği ile pilav yapma teknikleri
  • Baldo ve Osmancık pirinçleri kullanarak, kavurma tekniği ile Türk pilavı yapmak
  • Basmati ve Yasemin pirinçleri kullanarak, zerdeçallı, karabiberli, üzümlü salma tekniği ile pilav yapmak
  • Arborio (kırık pirinç) kullanarak mantarlı risotto yapmak 
  • Yasak pirinç (siyah pirinç) kullanarak pilav yapmak 
  • Soğuk pilav, balık pilavı yapmak 

Fotoğraf Galerisi

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri