EKŞİ MAYA RENKLİ VE KALIP EKMEKLER

Ekşi Maya macerasına başladığım günden beri esas ben sürekli mayalanıyorum ve yolculuğum devam ediyor. Anlıyorum ki bu serüven hiç bitmeyecek. Renkli ekmekler su yerine pancar, ıspanak, bal kabağı, mor havuç suları ve zerdeçal, kekik nane, biberiye, adaçayı koyarak ekmeği başka tatlara ve dokulara taşımak demek. Bu atölyede ayrıca yüksek su oranlı tam buğday unu kullanarak yaptığım kalıp ekmekleri öğreteceğim.

Atölye Konuları

 • Antik tam buğday ve çeşitleri
 • Kalıp ekmek nedir, nasıl mayalanır ve nasıl pişirilir?
 • Un çeşitlerini tanıma ve un karışımı hazırlama
 • Rustik (karışım) un nedir? Rustik ekmek karışımı nasıl yapılır?
 • Balkabaklı , pancarlı, ıspanaklı (renkli) ekmek hamuru nasıl yapılır?
 • Renk çıkarma ve Kırmızı-sarı-yeşil renk sabitleme nedir?
 • Renkli ve kalıp ekmek sunum  ve kullanım alanları, eşlikçileri
 • Renkli ve Kalıp Ekmek Yapımı
  • Renkli ekmek reçetesi à la serife
  • Pancarlı lavanta  kayısılı zerun tam buğday kalıp ekmek
  • Balkabaklı adaçaylı küflü keçi peynirli karakılçık tam buğday kalıp ekmek
  • Ispanaklı keten tohumlu kızıl buğday siyez rustik kalıp ekmek
  • Cevizli çavdar zerun artisan ekmek
  • Ekmek kıtırı nasıl hazırlanır? 

Fotoğraf Galerisi

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri