HAMBURGER à la şerife

Hamileliğim boyunca tek aşerdiğim yemek çok güzel ekmeği olan sulu bir hamburgerdi. Bu yüzünden, en çok ne seversin dediklerinde hamburger diye cevap veriyorum. Şeflik mesleğine başladıktan sonra hamburger yapmayı en ince ayrıntısına kadar öğrenmeye ve en üstün lezzete nasıl ulaşmaya çok emek verdim. En lezzetli hamburgeri yapmak için hangi eti nasıl kullanmak gerektiğini öğrendim ve ideal hamburger köftesi yapmayı başardım.

Fakat hamburger sadece köfteden ibaret değil. Üstün lezzetli bir hamburger için çok iyi bir ekmek gerekiyor. Bu sefer, ekşi maya ile en lezzetli hamburger ekmeği yapmaya emek verdim. Ulaştığım lezzet gerçekten mükemmel oldu.

Bu atölyede ideal hamburger köftesi ve ekmeği yapmayı öğretiyorum. Bunların yanında hamburgerin olmazsa olmazları, karamelize soğan yapmayı ve mayonez tabanlı hamburger sosunu anlatıyorum.

Son olarak iyi bir hamburgerin mükemmel eşlikçisi patates tava yapma tekniğini öğretiyorum.

Ben bu şekilde yaptığım hamburgere “Hamburger à la şerife” diyorum. Sizin bu bilgileri ve kullandığım malzemeleri öğrenerek, evinizde mükemmel hamburger yapmanızı istiyorum.

Atölye Konuları

 • Ekşi mayalı hamburger ekmeği nasıl yapılır?
 • Hamburger ekmeği soğuk fermantasyonu nasıl yapılır?
 • En özel ve en güzel hamburger ekmeği yapımı 
 • Hamburger için et seçimi
 • Kuzu ve dana tercihlerine göre iki farklı burger kıyması yapımı 
 • Füme et- sos – turşu ve peynirle çeşitlendirilen burger çeşitleri nelerdir?
 • Üç farklı sos yapımı- mayonez bazlı 
 • Siyah Sarımsaklı 
 • Sumaklı
 • Ballı hardallı 
 • Fırında çıtır patates yapımı
 • Burger nasıl pişirilir?
 • Nasıl bir araya getirilir?
 • Nasıl sunulur?

Fotoğraf Galerisi

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri