YUMURTA

Hayatın başlangıcı olan yumurta, yaşam ve verimlilik sembolüdür. İçinden tekrar bir yaşam var edebilecek kadar büyüleyici ve besleyici bir gıdadır. Anne sütünden sonra en kaliteli ve en ucuz proteindir. Peki, bu mükemmel gıdadan tam olarak yararlanmasını biliyor muyuz? Keyfine varabiliyor muyuz?

Osmanlı saray mutfağında çırakların aşçılığa terfi etme sınavlarında soğanlı yumurta yapma becerileri sorgulanırmış. Yemeğin esası çok yalın olmakla birlikte yapımı büyük bir ustalık ve sabır gerektirir. Sadece soğanlı yumurta değil, yumurtanın baş rol oynadığı bütün yemekler aslında son derece sade ve yalındır ama bir o kadar da teknik ve ustalık gerektirir.

Bu atölyemde, önce yumurtayı anlatıyorum sonra da yumurtanın baş rol oynadığı yemeklerin tekniklerini ve tariflerini öğretiyorum.

Atölye Başlıkları

Yumurta hakkında bilgiler

 • Kümes hayvanlarında yumurta takvimi
 • Tavuk- hindi- kaz ne zaman yumurtlar?
 • Cinslere göre yumurtlama takvimi
 • Yumurta hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar
 • Yumurta yıkanmalı mı?
 • Ne kadar saklanmalı?
 • Yumurta testi
 • Yumurta renkleri
 • Yumurtacı tavukların beslenmesi 
 • Yumurta kabuğundan neler yapılır?

Yumurta pişirme teknikleri

 • Poşe yumurta (Ispanak yatağı üzerinde)
 • Çırpılmış yumurta (füme etli maydanozlu)  
 • Omlet (pazılı) 
 • Frittata (karışık sebzeli – mantarlı)
 • Mıhlama (hodanlı)
 • Tuzda yumurta pişirme ve saklama

Online atölyeler için bilgi

Online atölye fiyatı KDV Dahil = 1500 TL’dir.

Online atölyeye katılmak için yukarıdaki linke tıklayarak kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

Arzu ederseniz ödemenizi banka hesabıma da gönderebilirsiniz: Garanti Bankası Fulya Şubesi Şerife Aksoy TR 33 0006 2000 6650 0006 6838 85 Banka havalesi yaparken katılacağınız atölye ismini, tarihini ve telefon numaranızı dekonta yazmanızı ve rica ederim.

Atölye Kayıtları

Atölyeye katıldıktan sonraki üç gün içinde, size göndereceğim bağlantıya tıklayarak atölye kayıtlarına ulaşabilir ve tekrar dinlemek/izlemek istediğiniz bölümleri inceleyebilirsiniz.

Atölyeler fikri mülkiyet kapsamındadır. Katılımcılar atölyeleri kayıt edemez.

Ödeme Yaptığınızda Atölyeye Kaydınız Kesinleşir

Linke tıklayarak vaya banka havalesiyle ödeme yaptığınızda otomatik olarak atölyeye kayıt olursunuz. Ayrıca herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Atölye gününden birkaç gün önce, her atölye için açtığım Whatsapp grubuna sizi dahil edeceğim ve atölye gününe kadar size gerekli bilgileri vereceğim. 

Atölye gününden önceki gece size WhatsApp’tan göndereceğim  bağlantıya tıklayarak atölye saatinde atölyeye katılabilirsiniz.

Atölye saat kaçta başlayacak, neler yapacağız, saat kaçta bitecek?

Atölye saat 11.00’de başlayacak. Önce birbirimizle tanışacağız sonra atölyenin kapsamında belirttiğim konuları anlatacağım. Öğle yemeği arası verdikten sonra, tekrar buluşup sorularınızı cevaplayacağım ve atölye saat 16.00’da bitecek.

Fatura ve iade koşulları nedir?

Faturanızı size email ile göndereceğim. Bankaya parayı yatırdıktan sonra eğer atölyeye katılamayacak bir durumla karşılaşırsanız maalesef paranızı iade edemem ya da sizi ileri tarihteki bir başka atölyeye alamam ama yerinize bir yakınınızı gönderebilirsiniz. Eğer yerinize bir başkasının katılmasını isterseniz bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Evimde düzenlediğim atölyeler için katılım ve ulaşım bilgisi

Evimde düzenlediğim atölyelerin katılım ücreti KDV Dahil 2500 TL’dir.

Atölyeleri Beykoz’daki evimde yapıyorum. Ödemenizi yapıp katılımınızı kesinleştirdikten sonra size ayrıntılı yol tarifini ve konum bilgisini göndereceğim. Evim Kavacık’a 15 dakika uzaklıkta olduğu için bugüne kadar katılımcıların hemen hepsi kendi arabalarıyla geldiler. Evimizin önünde herkesin arabasını koyabileceği bir park var.
 
Bunların dışında bir sorunuz varsa…

Bana Instagram’dan doğrudan mesaj (DM) atabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Özel Atölyeler Hakkında:

Her atölyemi mevsime uygun olarak yapmaya çalışıyorum.

Özel atölyelerimi 12 katılımcı üzerinden ücretlendiriyorum. Atölye süresi 5 saattir. Fiyatı KDV Dahil 30000 TL’dir.  Bu sitedeki atölye konularından birini seçebilir veya benimle  iletişime geçebilirsiniz. Daha az katılımcı ile atölye talebiniz olduğu takdirde yine aynı bedeli talep ediyorum; daha fazla katılımcı olursa ek ücret talep ediyorum.

.

Mutfak Teknikleri